Huviringide toimumise ajad Emajõe õppekeskuses

15.00-17.15
Savitöö
Puutöö

Huviringid ja projektid Maarjamaa Hariduskolleegiumi Emajõe õppekeskuses:

PUUTÖÖRING, KÄSITÖÖ, SAVITÖÖ, MUUSIKARING, MEISTERDAMINE, SPORDIRING

PUUTÖÖRING

Igas väikses puutükis peitub elu ja puutööringis teemegi puiduga lähemalt tutvust. Õpime selle materjaliga ümber käima: üheskoos saeme, hööveldame, lihvime, puurime ja toksime.

Õpime eristama erinevaid puitmaterjale ja saame tuttavaks nende omadustega.

Tutvume põhiliste puutöövõtetega ning õpime kasutama erinevaid tööriistu ja masinaid.

Arendame tehnilist taipu, loovust, ilumeelt ja järjekindlust.

Õpime kavandama ja disainima lihtsamaid praktilisi töid ning meisterdame põnevaid makette, mudeleid, mänguasju ja kingitusi, mida saab igapäevaelus kasutada.

KÄSITÖÖ

Tule tekstiilikotta vaipa kuduma!

Materjaliks on vaibamaterjal, taaskasutatavad materjalid ja tekstiiliribad või kilematerjal.

Ise võid otsustada värvide/triipude/kujunduse osas.

Töö käigus saad teadmisi kangakudumisest, värvide sobitamisest ning vajalikest töövahenditest. Proovi järgi, see on hea füüsiline trenn ja tulemus alati põnev. Punume ka saapapaeltest võtmehoidjaid.

SAVITÖÖ

Savitöö ringi eesmärk on õppida kasutama savi, et sellest erinevaid esemeid voolida. Saviga tegelemine mõjub väga teraapiliselt ja rahustavalt. Omandad oskuse käsitseda lihtsamaid tööriistu ja kasutada õiged töövõtteid. Areneb fantaasia, loovus, planeerimis- ja mõtlemisoskus ning käeline vilumus. Savist esemete voolimisega saavad hakkama kõik, kes seda aga teha soovivad, olenemata kogemustest. Võimalik, et esimesel korral ei tule ese välja täpselt selline nagu oled mõelnud, kuid oskuste arenemisel saavutad ka soovitud tulemuse. Enne töö põletamist peab see vähemalt 3-4 päeva kuivama. Siis läheb voolitud ese ahju ning hiljem töö glasuuritakse ja põletatakse uuesti. Nii muutub savi keraamikaks. Keraamika puhul on tegemist vanima tarbekunstiliigiga.

MUUSIKARING

On kaks täiesti erinevat asja: muusikat kuulata ja muusikat teha.

Muusikaringis saad katsetada erinevaid muusikainstrumente, et leida pill, mis just sind kõnetab. Alustame kolme duuri lugudega, millega on võimalik saata mõnda tuntud laulu. Ja kui  suudad pillil ühte laulu saata, kasvab usk iseenda võimekusse. See ongi suurim eesmärk.

Unistus on teha õpilastega meie oma kooli bänd, milleni on veel suur samm.

MEISTERDAMINE

Meisterdamise juures kasutame palju taaskasutatavaid materjale: pappkarbid, papptorud, ajalehed, ajakirjad, kanga- ja nahatootmisjäägid. Uutest materjalidest kasutame paelu, litreid, pärleid, värvipabereid, effektpabereid, foamiran materjal, vilt, effektvärvid, ehete toorikud.  Ajalehest keeratud torudest teeme erinevaid punutisi: kausse, korve, vaase, kaunistus- elemente. Pärlitest teeme ehteid ja punume loomi. Effektvärvidega saab teha põnevaid ehteid. Meisterdame kinkekarpe, hoiukarpe. Kasutame nahka, millest saab teha võtmehoidjaid, prosse. Foamiran materjalist saame teha erinevaid lilli kaartide ja karpide kaunistamiseks. Kaartide valmistamiseks kasutame paberlõikurit, millega saab erinevaid põnevaid kujundeid välja lõigata ja kombineerida.

SPORDIRING

Eesmärgiks on äratada eakohasel ja võimetele sobival viisil huvi sportimise vastu. Suunata lapsi aktiivsele liikumisele, tutvustades erinevaid spordialasid. Soodustada aktiivse sportliku hoiakuga laste kehalist arengut ja tervist. Arendada laste koordinatsiooni ja liikumisaparaadi võimekust.

Huviringis saad omandada eluks vajalikke oskusi ja teadmisi!

Avaldatud 04.05.2018. Viimati muudetud 24.11.2022.